avustralya da eğitim
Avustralya Dil Okulları
Avustralya egitim
Avustralya egitim
Avustralya egitim Dil okulları avustralya Avustralya egitim
embassy ces navitas lsi academies australasia access aipe browns college uit
hr

Bize Ulaşın


Avustralyada çalışma imkanı

 
Avustralya Konaklama Seçenekleri ve Sosyal Yaşam


Avustralya’da eğitim alacağınız okul size konaklama seçenekleri sunar. Konaklamayı gideceğiniz okuldan satın alabileceğiniz gibi kendiniz gitmeden öncede ayarlayabilirsiniz. Tavsiye edeceğimiz en mantıklı yöntem kısa dönem kurslarda konaklamayı okuldan temin etmektir. Uzun dönem programlarda ise ilk etapta konaklamanız olması açısından belirli bir süre okulda konaklama temiz edip, daha sonra kendiniz daha ekonomik seçenekler bulabilirsiniz.
Avustralya’daki okulların ayarladığı konaklama tipleri genelde şu şekildedir:

  1. Aile yanı konaklama: Avustralyalı ailelerin yanında tek ve çift kişilik odalar oda ve kahvaltı, veya oda ve yarım pansiyon şeklinde olan konaklama biçimidir. Avustralya kültürünü yakından tanımak ve dil adaptasyonunuzu çabuk bir şekilde sağlamanız açısından önerdiğimiz bir konaklama türüdür. Ailelerin okula mesafesi gideceğiniz şehire göre toplu taşıma ile 15-45 dakika aralığındadır.

  2. Yurt Konaklaması: Avustralya’daki okulların bir kısmı özel yurtlar ile anlaşmalıdır. Tek veya çift kişilik odalarda kalabileceğiniz yemeksiz konaklama türüdür. Bazı yurtlarda banyo oda içinde olmakla birlikte bazılarında ortak kullanım şeklindedir. Yurt-okul mesafeleri toplu taşıma ile 10-25 dakika aralığındadır.

  3. Paylaşımlı öğrenci evleri: Avustralya’da çok az sayıda okulun bulduğu bir konaklama türüdür. Birkaç öğrenci ile aynı evi paylaşabileceğiniz bu konaklama türünü daha çok Avustralya’ya gittikten sonra ayarlamanız mümkün olacaktır. Aylık 700-1000 AUD arasında değişen bir fiyat aralığı vardır.

  4. Ev kiralama: Avustralya’ya uzun dönem gidecek öğrencilerin tercih ettiği konaklama tipidir. Özellikle ailesiyle birlikte Avustralya’ya gidecek öğrenciler için idealdir. Gideceğiniz şehire ve kiralayacağınız evin büyüklüğüne göre fiyat aralığı değişmektedir. Örneğin Melbourne’de şehir merkezine yakın 1+1 tipi bir daire için aylık ortalama kira 1000-1200 AUD civarındadır.

Avustralya doğal güzellikleri ve yaz mevsimini 9 aya yakın bir süre yaşayabileceğiniz bir ülke olarak sosyal yaşamla ilgili eşsiz seçeneklere sahiptir. Özellikle dil okullarının öğrencilere yönelik düzenlediği haftalık sosyal aktivite programları mevcuttur. Gittiğiniz şehrin tarihi, doğal güzellikleri, müzeleri parkları gibi yerlere yapılacak gezilerin yanı sıra ülke geceleri, yetenek gösterileri, değişik yarışmalar,film geceleri, Avustralya’da yaşam dair Cadılar bayramı, Noel kutlaması gibi pek çok farklı etkinliğe katılabilirsiniz. Avustralya sörf ve dalma sporları  için son derece ideal bir ülkedir. Modern şehirleri ile alışveriş merkezleri, restoran, cafe ve barları ile renkli bir gece hayatı imkanı da sunar. Tazmanya Ulusal Parkalrı, Sidney Opera Evi, Avustralya Grand Prix, Avustralya Grand Slam Yaz Tennis Turnuvası, Gold Coast’ta sörf, Cairns Great Barrier Reef’te dalış yapabileceğiniz aktivilerin sadece ufak bir kısmıdır.


Faydalı Konular

Avustralya hakkında genel bilgiler | Avustralya Uçakla Kaç Saat ? | Avustralya - Türkiye saat Farkı| Avustralya'nın En Önemli ŞehirleriAvustralya Navitas dil okulu | EmbassyCES Navitas dil okulu | LSI Navitas dil okulu | Neden Avustralya | IELTS Sınavsız Üniversite
Genel İngilizce Sertifika Programları | Başlangıç Seviyesi İngilizce Sertifika Programı | Uzun Dönem İngilizce Programları
Uzun Dönem İngilizce Kurs Müfredatı | İş İngilizcesi Sertifika Programı | IELTS Sınav Hazırlık Programı | Sınavsız Üniversite Geçiş Programları | Cambridge ESOL Sınav Hazırlık Progmları |