Browns English Dil Okulları

Browns English Dil Okulları

Avustralya, İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere uzun yıllardır ev sahipliği yapan bir ülkedir. İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden biri olması bu tercihin yapılmasını kuvvetlendirmektedir. Dünyanın en refah yaşam şartlarına sahip olan şehirler sıralamasında Avustralya şehirleri her zaman ilk 3’te yer almaktadır. İngilizce eğitim ya da üniversite, master gibi akademik eğitimler almak isteyen kişilerin Avustralya’yı tercih etme nedenlerinin başında, bu ülkede eğitim alan öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma iznine sahip olabilmeleri gelmektedir. Bu çalışma hakkı sayesinde öğrenciler derslerden sonra bol bol İngilizce pratik yapabilme şansı bulabilmektedirler. Günlük konuşma pratiği yapabilmek yabancı dil öğrenen kişiler için büyük avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, cep harçlığını çıkarma şansı yakalayan öğrenciler yepyeni insanlar ile tanışarak ülkenin kültürüne dair pek çok şey öğrenebilmektedirler.
Browns İngilizce Dil Okulu, Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için oldukça ideal bir okul olup Brisbane Kampüsü ve Gold Coast Kampüsü olmak üzere 2 farklı yerleşimde merkezleri bulunmaktadır.

Gold Coast Kampüsünde şu programlar bulunmaktadır:

  • Yoğun Genel İngilizce
  • Akademik Amaçlı İngilizce (EAP)
  • IELTS Hazırlığı
  • Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık
  • Lise Hazırlığı- Akademik Amaçlı İngilizce
  • İngilizce ve Spor
  • Eğitim turları
  • Junior Programı
  • Barista @ BROWNS

Brisbane kampüsünde ise Gold Coast kampüsünden farklı olarak İngilizce + İstihdam Eğitimi programı bulunmaktadır. Juniour programı burada bulunmamaktadır. Barista @ BROWNS kursu istihdam şanslarını arttırmak isteyen öğrenciler için ideal olup kültürler arası bilgilerini ve İngilizce dil yetkinliklerini geliştirmeleri için de önemli bir fırsat sunmaktadır. 5 hafta süren bu kursa katılabilmek için başlangıç seviyesinde İngilizce biliyor olmak gerekmektedir. Haftada 30 saat ders içeren bu kursun 10 saati pratik eğitime yöneliktir. Diğer 20 saat ise otelciliğe özgü İngilizce derslerden oluşmaktadır.

Brisbane ve Gold Coast kampüslerinin her ikisi için de Aile Yanı ve Öğrenci Yurdu olmak üzere 2 tip konaklama mevcuttur. Öğrenci yurtları, modern iç mimariye sahip, öğrencilerin keyifle vakit geçirecekleri 2 kişilik odalar şeklindedir. Ücretsiz Wifi gibi birçok ek özellik de bulunabilmektedir. Aile yanı konaklama ise Standart ve Lüks olmak üzere 2 seçenek olarak sunulmaktadır. Lüks tip aile yanı konaklamada öğrenciler, havuz, tenis kortu vb. gibi ek faaliyet alanlarına sahip olabilmektedirler.