Avustralya Eğitim Programları

Avustralya Eğitim Programları

İngilizce Dil Eğitimi

Avustralya’nın farklı şehirlerinde çok fazla sayıda dil okulları vardır. Yıl boyunca açık olan bu okullarda tüm İngilizce seviyelerine yönelik be yılın her zamanı başlayan çeşitli dil kursları mevcuttur. İngilizce seviyenize ve gelmek istediğiniz noktaya göre ihtiyaçlarınıza yönelik Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik dönem ve yıl, IELTS TOEFL , Cambridge sınavlarına hazırlık, İş İngilizcesi, birebir özel dersler şeklinde program türleri mevcuttur.

Sertifika ve Diploma Programları:

Akademik bir kariyer yapmak i veya akademik bir eğitim almak yerine mesleğinize yönelik uzmanlık kazanabileceğiniz programlar almak isterseniz Avustralya’da sertifika ve diploma programlarını tercih edebilirsiniz. Sertifika ve Diploma programı lisans ve yüksek lisans mezunları ile iş deneyimine sahip kişiler içinde uygundur. Bu programlara katılım için genellikle orta üzeri, bazılarında ileri seviyede İngilizce istenebilir. Eğer İngilizce seviyeniz  doğrudan katılım için uygun değilse İngilizce kursu+Sertifika ve Diploma programı şeklinde bir kombinasyon da yapabilirsiniz. Bu tip bir paket program yapmanız halinde vize almanız da daha kolay olacaktır.

Avustralya’da sertifika ve diploma program süreleri 6-2 yıl aralığında program türüne göre değişmektedir. Yılın her zamanı başlayan program seçenekleri mevcuttur. Yönetim, Muhasebe, Pazarlama, Finans, Turizm, Bilgi İşlem Teknolojileri en çok tercih edilen sertifika ve diploma programları arasındadır.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimleri:

Avustralya üniversiteleri  dünya çapında tanınırlığa sahip akademik eğitim kaliteleri güçlü üniversitelerdir. Dünyanın ilk 500 üniversitesi arasında Avustralya’dan da üniversiteler bulunmaktadır. İngiliz sistemine sahip bir akademik eğitim izlenmektedir. Lisans eğitimleri 3 yıl, yüksek lisans eğitimleri ise program türüne göre 1-2 yıl aralığındadır.

Avustralya’da akademik eğitim alabilmeniz için Türkiye’de başarılı bir öğrenci olmanız ve İngilizce yeterliliğinizin ileri seviyede olması gerekir. Avustralya’da pek çok üniversite hem IELTS hem de TOEFL sınavlarını İngilizce yeterlilik için tanımaktadır. Avustralya’da akademik dönemler Şubat ve Temmuz aylarında başlamaktadır. Bazı yüksek lisans programlarında Kasım ayında da başlayan seçenekler mevcuttur. Avustralya üniversitelerinde bölüm seçeneğiniz çok fazladır. İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Güzel Sanatlar, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler ile ilgili bölümler mevcuttur.

Demi-Pair Programı

Avustralya’ya özgü bir program olup, İngilizce ve çalışma programı isteyen kişiler için uygundur. Demi Pair programı minimum 18 yaşında, orta seviyede İngilizce bileni araba kullanabilen, daha öncede çocuk bakım deneyimine sahip, Avustralya’da en az 3 ay ile 1 yıl arasında kalabilecek bayan adaylara göredir. Programa erkek adaylar kabul edilmemektedir. Demi Pair olarak Avustralya’ya gidecek kişiler haftada 20 saat İngilizce eğitimine giderler, Avustralyalı bir ailenin evinde konaklama yaparken, ailenin yanında haftada 20 saat çocuk bakımı ve ev işlerinden sorumlu olurlar. Aile haftalık belli miktarda bir cep harçlığı, evde ayrı oda ve yeme ihtiyaçlarını karşılar.

Word and Holiday Avustralya

Üniversite öğrencilerine veya mezunlarına yönelik Avustralya’da geçici süreli çalışma ve tatil yapma imkanı sunan bir programdır. 18-30 yaşları arasındaki Türk vatandaşlarına yönelik Avustralya’da maksimum 1 yıl kalma şansı veren bir vize türüdür. Avustralya’da aynı işveren ile 6 aya kadar çalışma, 4 aya kadar istenirse eğitim alma hakkı sağlar. 4 yıllık lisans veya 2 yıllık ön lisans eğitimlerinin ilk 2 yılını tamamlamış olmak ve öğrencilik halinin halen devam ediyor olması zorunludur.Çalışma durumu söz konusu olduğu için İngilizcenizin en az orta seviyede olması gerekmektedir. IELTS veya TOEFL sınavları ile belgelendiremiyorsanız ek bir mülakat istenebilir.  Work and Holiday Avustralya her yıl sadece 100 kişiye verilmektedir.

Mühendislik Bölümlerinden Yeni Mezun Olan Kişilere Yönelik Çalışma Programı

Bu yeni bir program türü olup, 31 yaşından küçük ve lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimini yeni bitirmiş ve mezuniyetin üzerinden maksimum 2 yıl geçmiş olan kişilere uygundur. Alınabilecek mühendislik dalları arasında İnşaat, Makine, Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Kimya, Çevre, Maden ve Malzeme Mühendisliği bölümleri mevcuttur. Avustralya’da 18 aya kadar yaşama, tam zamanlı bir işte çalışma, eğitim alma ve gezme hakkı tanır. İngilizce seviyesinden ileri düzeyde olması ve resmi sınavlarla belgelenmiş olması önemlidir.